When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select. Touch device users, explore by touch or with swipe gestures.
Money Math Practice - How Much Does Lunch Cost? – Dorky Doodles Teaching Money, Teaching Math, Teaching Spanish, 2nd Grade Math Worksheets, Maths Algebra, Math Tutor, Kindergarten Money Worksheets, Counting Money Worksheets, Kindergarten Math Lesson Plans
Save
Article from
dorkydoodles.com

Money Math Practice - How Much Does Lunch Cost?

This printable math worksheet is a super fun way to practice addition and money skills. It also makes a great follow up for a restaurant math center activity. Your students can pretend that they have their own little place that serves junk food for lunch (because it's no fun to serve broccoli and kale at a fake restaurant). Their task is to add up the bills of the customers who have eaten! The addition is fairly simple and is a great way to practice for kids who are just being introduced to…
dorkyprintsndoodles
Dorky Doodles
6k followers

Comments